Etykiety

niedziela, 10 sierpnia 2008

Domowy izotonik

Jak ważne jest uzupełnienie wody i elektrolitów tak podczas biegu jak i po nim wiemy wszyscy. Nie wiemy? Jest ważne, bardzo ważne. "Zbilansowany poziom elektrolitów oraz ciśnienie osmotyczne, odpowiadające ciśnieniu panującemu w płynach ustrojowych człowieka, pozwala na szybkie ugaszenie pragnienia i uzupełnienie utraconych mikroelementów."-pisze Wikipedia. I nie mają one mieć jednak dużej zawartości cukru ani dwutlenku węgla.
Oto dwa przepisy na napój izotoniczny własnej roboty. Darmowy i prosty.
1 litr herbaty typu Earl Grey
odrobina soli
łyżka soku z cytryny
30-80g miodu akacjowego, ilość wg. upodobania (miód akacjowy ma najwięcej fruktozy a więc łatwiej cukru łatwo przyswajalnego, co nas najbardziej interesuje)

Jest 100x lepszy bardziej lekkostrawny od wszystkich innych napojów izotonicznym na rynku, które często wpływają na nasze "wnętrza" nie dając nam jednak wszystkiego, czego potrzebuje nasz organizm w trakcie wykonywania naszych wybiegów!

Przepis drugi
0.5L wody
0.5L z sok pomarańczowy, bez pulpy
2 łyżki stołowe miodu + 2 szczypty soli
2 szczypty Wodorowęglan +
1 łyżka stołowa syropu potasu
1 witamina C.

Jest to bardzo skuteczny napój regeneracyjny, woda może być zastąpiona przez herbatę, tak jak w pierwszym przepisie. Po prostu przetestuj! I podziel się swoimi uwagami na temat ich magicznych mocy.

The potassium syrup is essential for a good recovery because during a long day out or a competition like marathon, we lose all our natural reserves of potassium and despite a stable nutrition it is preferable to add a small boost on this special point. Potasu syrop jest istotne dla dobrego odzysku, ponieważ podczas długich dni, lub konkurencji, takich jak maraton, stracić wszystkich naszych rezerwatach potasu i pomimo stabilnego żywienia zaleca się dodać mały impuls w tej Specjalne pkt. This is a very effective drink for recovery, water can be replaced by the tea as on the first recipe. Jest to bardzo skuteczny napój do odzysku, woda może być zastąpiona przez herbatę, jak na pierwszej receptury. Just test it! Po prostu test! And give us your comments on their magic power: -) I daj nam swoje uwagi na temat ich magiczna moc: -)

4 komentarze:

agressiva.eu pisze...

witam,

sprawdzałeś pewnie na własnej skórze napój własnej roboty, faktycznie regeneruje podczas wysiłku czy to może siła samosugestii?

pozdrawiam.

kizzy pisze...

I agree that water is very important in running. It keeps me going...
keenssandals

matysart pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
matysart pisze...

fajne tereny do biegania można znaleźć w okolicach naszej agroturystyki - > ranczopodgajem.pl. Standard jak hotel białobrzegi